• Ülelinnalises Keskkonnakaitse viktoriinis III koht

29. aprillil toimus ülelinnaline traditsiooniline keskkonnakaitseviktoriin. Korraldajaks Tallinna Looduskaitse Selts. Viktoriini eesmärk on huvi tekitamine Eesti eripärase looduse vastu ning paikkondliku looduskaitse tundmine. Seekord oli viktoriin pühendatud Loode-Eestile. Küsimused käsitlesid Pakri poolsaart, Osmussaart, Pakri saari, Keila kanti, haarates nii looduskaitselisi teadmisi kui oskusi järeldada küsimuse sisut lähtuvalt. Meie kooli esindasid Kretel, Liisa, Mariliis, Ralf ja Krister. Meie võistkond saavutas tulises rebimises III koha, jäädes lisaküsimusega alla vaid punktiga Prantsuse Lüütseumi II võistkonnale. I koha saavutas ülekaalukalt sama kooli I võistkond.
    Kõik viktoriinil osalenud saavad preemiaks õppesõidu Loode-Eestisse.
    Tänud Tallinna Looduskaitse Seltsile, kes võimaldab noortel teadmisi võrrelda ning kinnistab neid otse looduses.
    Võistkonda juhendas geograafia õpetaja Ave Loigu.

Vaata pilte viktoriinist siit.

• Ristiku nutilaul

Nutikuu raames koostasid Ristiku Põhikooli õpilased koos oma muusika õpetaja Ago Niglas'ega nutilaulu, mida saad kuulata siit.

• 9. klassid Eesti Tervishoiu Muuseumis

9.a 9.b ja 9.v klassid külastasid tervisenädalal Tervishoiu Muuseumi. Tutvusime giidi vahendusel kogu muuseumimaja väljapanekuga ja saime teematubades harutada inimkeha lahti nii, et peatusime põgusalt kõikidel elundkondadel. Saime uurida vahast või plastist anatoomilisi mudeleid ja päris elundeid ehk plastinaate ning saime ka ise järgi proovida interaktiivseid tahvleid eksponaatide juures. Vaatasime 100 000 korda suurendatud rakumudelit ja kuulasime elektroonilise klaasnaise loengut inimkeha sisemusest. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele peatusime ka paljudel teistel valdkondadel, mis on  keha ja tervist mõjutavad.  Näiteks: toitumishäired, rasedus,  seksuaalsus, sõltuvusained jne. Kogesime väga sisutihedat ülevaadet inimese anatoomiast ja põnevat uurimist oli väga palju. Muuseumikülastus võimaldas suurepäraselt kokku võtta õppeaasta jooksul bioloogiatunnis õpitut.  Suur tänu toredatele giididele, kes lapsi juhendasid ja infot jagasid.

9. klasside õpilasi saatsid õpetajad A. Loigu ja M. Valtin.

Vaata pilte muuseumi külastusest siit.

• Lõppes HITSA õpilastööde konkurss „Maailmariik Eesti” 2015/2016

progetiiger

2015/2016. õa digiloovtööde konkurss „Maailmariik Eesti” on lõppenud. Konkursi eesmärgiks oli anda õppijatele võimalus rakendada põnevaid uuenduslikke ideid ja arendada seeläbi tehnoloogiliste vahendite kasutamise oskust oma huvidest lähtuvalt.
    Digiloovtööde võistlusele oodati kuni viieliikmelisi võistkondi vanuses 5-20 eluaastat. Osaleda sai kahes võistlusarvestuses: Lahe Asi (animatsioon, videofilm, digitaalne õppematerjal või tikkimismasinaga loodud käsitööese) ja ProgeTiiger (arvutimäng, mobiili äpp, elektrooniline muusikapala või 3D-tehnoloogiaga loodud töö).
    Meie kooli 4.a klassi õpilased, kes osalevad ühtlasi ka koolis tegutsevad animaringis, valmistasid õp. Eve Reisalu juhendamisel toredaid animafilme, millest kasvasid välja konkursitööd. Konkursitööks pidi olema loovtöö, mille loomisel kasutati IKT vahendeid ning see pidi olema esitatud digitaalse arengumapi kaudu. Tööde esitamise tähtaeg oli 29. veebruar 2016. Konkursile esitatud loovtööd läbisid kaheetapilise hindamisprotsessi, kus 39 eksperti hindasid töid kaheksas kategoorias ning viies vanuserühmas.
    Õpilaskonkursile „Maailmariik Eesti“ esitati 175 digiloovtööd, konkursil osales üle 500 õpilase. Finaalüritusele, mis toimus 23. aprillil Tallinna Kultuurikatlas HITSA Tehnoloogiapäeval, valiti välja 117 tööd, sh ka meie õpilaste tööd. Suur rõõm on, et II kooliastme animatsiooni kategoorias saavutas I koha meie õpilaste töö „Eestimaa talv” (http://eestimaatalv.weebly.com/), mille autoriteks on 4. a klassi õpilased Karl Artur, Alex Valter, Ralf Ingmar ja Sten Markus ning III koha saavutas samuti meie õpilaste töö „Kõnekäänud” (http://konekaanud.weebly.com/), autoriteks 4. a klassi õpilased Susanna, Mattias, Matthias Yorke ning Hannes.
    Palju õnne!
    Kõikide töödega, mis saavutasid auhinnalised kohad, saab lähemalt tutvuda aadressil http://hitsa.ee/konkursid/konkursid-opilastele/digiloovtoode-voistlus/tulemused

• Siller 2016

19.-20. aprillil toimus Kalamaja Põhikoolis Põhja-Tallinna koolide vaheline lauluvõistlus "Siller 2016". Ristiku Põhikoolist osales kaheksa õpilast.
    8.-10. aastaste vanuserühmas võistlesid Kaur 1. klassist lauluga "Lastest", Jan-Lucas 2.b klassist lauluga "Rahalaul" ja Raian 2.b klassist lauluga "Kommimaa kuningas" .
    11.- 13. aastaste vanuserühmas võistlesid Aron 5.a klassist lauluga "Nutilaul", Jan Marcus Sivadi 6. väikeklassist lauluga "Suvi" ja Kristen-Jaan 5.b klassist lauluga "Kaabu täna väike näib".
    14.-19. aastaste vanuserühmas võistlesid aga Helander 9.b klassist lauluga "Rohelised Niidud" ja Elisa 9.b klassist lauluga "Ema laul"
    Kõik meie laululapsed said žürii poolt ära märgitud kui väga tublid laululapsed.
    Lapsi juhendasid õpetajad Anneli Laev ja Ago Niglas.
    Palju õnne!!!

Vaata pilte lauluvõistlusest siit.