• Multikas õpime kõikjal

Maikuus toimus Tallinna MÕK-kuu ehk muutunud õpikäsitlust sisaldavate filmide konkurss. Filmi sisuks oli kajastada, kuidas lapsed näevad uutmoodi õppimist. Ka meie kooli animaringi õpilased valmistasid filme ja 2 neist saadeti konkursile. Filmid olid rahvahääletusel ning võitjaks osutus see, kes sai kõige rohkem „laike“.
    Ka meie kooli animaringi õpilased õp. Eve Reisalu juhendamisel valmistasid filme ja 2 neist saadeti konkursile. Oleme animaringis palju filme teinud, kuid taaskord pidime tõdema, et filmi tegemine on päris pikka aega nõudev protsess. 5. a klassist Ralf Ingmari filmi saab vaadata siit ja 5.a klassist Karl Arturi, Sven Markuse ja 6.a klassist Madis Andrease ning Taavi film vaata siit.

• Aktiivõppepäev: krati meisterdamine

5.a klass õppis ajaloo tunnis tundma õpetaja Sigrid Saarep'iga eesti folkloorile iseloomulikku olendit kratti. Uskumuse põhjal valmistati kratt selleks, et ta peremehele vara kokku veaks. 5.a klassi õpilased valmistasid kratid selleks, et need järgmisel õppeaastal häid hindeid tooks. Matrejalidena kasutati kõike, mis kodus käepärast oli. Nii valmisid vahvad suuremad ja pisemad kratid mida saab vaadata siit.

• 8. klass Lillefestivalil

6. juunil käis 8. klass õppekäigul Lillefestivalil, Tornide Väljakul, Tallinnas.
    Õpilased uurisid, mis on igas aias sarnast ja mis on erinevat ehk siis eripära. Töölehel olevad küsimused lõimisid erinevaid õppeaineid, käsitledes nii matemaatikat, loodusõpetust, geograafiat, keeli, käsitööd, tööõpetust kui ka kunsti, nii traditsioonilist kui ka moodsamat.

• Känguru 2017

"Känguru" on üle maailma levinud matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat.
    Ristiku Põhikoolist osalesid "Känguru" võistlusel 16.märtsil 2017 õpilased neljas vanuserühmas: 3.–4. klassid, 5.–6. klassid, 7.–8. klassid ja 9. klass. Ülesannete lahendamiseks oli aega 1 tund ja 15 min.

• Ristiku Põhikool osales virtuaalnäitusel

tanukiri

Virtuaalne käsitöönäitus toimub Eesti Tööõpetajate Seltsi eestvedamisel juba kuuendat korda. Näituse eesmärk on kokku koguda ning eksponeerida fotosid erinevatest õpilastöödest. Näitusel sai näha ka Ristiku Põhikooli õpilaste töid. Selle aasta teema oli "Rütm".

Eesti Tööõpetajate Selts soovib tänada Ristiku Põhikooli ning õpetajaid Kristel Kaiv'i ja Jürgo Nooni't osalemast virtuaalsel käsitöönäitusel "Rütm".

• Spordipäev 2017

1. juunil toimus Stroomi rannahoone juures spordipäev. Kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel toimus orienteerumine Stroomi metsas, kus tuli igas kontrollpunktis lahendada ülesanne.
    Matk oli tore ja õpetlik ja meeldis kõikidele osalejatele.

Vaata pilte spordipäevast siit.

• Ühisluuletused

Aprillikuu oli Tallinnas nutikuu. Sel puhul koostas koolipere luuletusi, millest valmis e-raamat.

Book titled 'Meie kool'

• Nutimängul Gopher 2017 osalemine

Reedel, 19. mail toimus Vabaduse väljakul Tallinna Prantsuse Lütseumi poolt korraldatus nutimäng Gopher. Sellel osales kokku kümme võistkonda. Seitse segatiimi lütseumist ja külalistena Ristiku ning Kalamaja Põhikool. Meie koolist osalesid 8. klassi õpilased Veljo, Ralf Marcus, Raido Henry, Ingvar ja Helena. Lastele toeks olid klassijuhataja Triin Heinsalu ja Mari Vaupere.