• 5. väikeklassi õpilased olid arheoloogid

19. oktoobril toimus 5. väikeklassil ajalootund Tallinna Linnamuuseumis, kus me osalesime programmis "Ole ise arheoloog".
    Kõigepealt tutvusime vanade esemetega, mis on maa seest aegade hämarusest meieni jõudnud tänu tublidele arheoloogidele. Seejärel sai igaüks ise liiva seest muinsusesemeid otsida. Saime teada, kui ettevaatlikult ja põhjalikult seda teha tuleb. Esemeid tohtis puudutada ainult kinnastega, seejärel tuli hoolikalt puhastada, märgistada ja koti sisse pakkida. Leiud olid põnevad- alates potikildudest kuni tangide ja kahurikuulini.
    Lõpuks said kõik voolida savist iidse lauamängunupu.
    Tund oli huvitav ja hariv, tõi ajaloo ja arheoloogia meile lähemale.

• 12. novembril on isadepäev

Isadepäeva tähistamiseks kutsume sel aastal kõigi meie õpilaste isasid, vanaisasid, vanemaid vendi või onusid 6.-10. novembril kooli, et rääkida oma tööst või hobist.
    Loodame, et igas klassis leidub vanemaid, kes on nõus oma põnevast tööst või hobist rääkima või seda lastele tutvustama või koos tegutsema. Kohtumist võib korraldada klassiruumis, koolihoovis, aulas, arvutiklassis, kodunduse- või tööõpetuse klassis või hoopis väljaspool koolimaja.
    Palume juba aegsasti võtta soovijatel ühendust oma lapse klassijuhatajaga, et kokku leppida, millal võiks külaskäik aset leida.

• Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid Ristiku Põhikoolis

"Pillid on meie sõbrad"
    , Ristiku Põhikoolis 31. oktoober 2017 kell 11:40, 3.-6. klassile, pilet 2€

"Ooperi Maailmas", Ristiku Põhikoolis 01. november 2017 kell 11:40, 7.-9. klassile, pilet 2€

• 7. väikeklass külastas Eesti Vabaõhumuuseumit

7. väikeklass külastas 11. oktoobril Eesti Vabaõhumuuseumi. Tegime muuseumipedagoogi Mariliisi saatel ringkäigu, mille käigus tutvusime Sassi-Jaani talu, Härjapea talu ning Kuie kooliga. Sassi-Jaani talu on muuseumi sissejuhatavaks õppetaluks, mille eluhoones asuv püsinäitus tutvustab eestlaste taluarhitektuuri ja meie ainulaadset elamut - rehemaja. Selle majapidamise näitel saime hea ettekujutuse talurahva elust ja olust 19. sajandi alguses. Härjapea talus tutvusime jõukama talurahva majapidamisega, mis kujutab 1930. aastate lõpu olustikku. Kuie kooli külastades saime tunda 19. sajandi koolihõngu ning kuulda, milline oli õppeprotsess vanal ajal.

• Ristiku Põhikooli õpilaste osalemine majandusviktoriinis Creatlon

5. oktoobril osales Ristiku Põhikooli 9 õpilast 7.-9. klassidest üle-eestilisel majanduse ja ettevõtluse e-viktoriinil Creatlon. E-viktoriini küsimused olid parajad "pähklid" kõigile õpilastele, kuid lubatud oli kasutada interneti otsingumootoreid ning arvutada vastuseid kalkulaatori abil.

Ruuda

7. oktoobril 2017 Pärnu Kontserdimajas toimunud pidulikul austamisüritusel tunnustas Eesti Haridus- ja Teadusministeerium vabariigi parimaid õpetajaid ja haridustöötajaid. Ruuda Lind oli üks kolmest finalistist valdkonnas „Aasta suunaja“ , mis tähendab, et tema tegevus laste, noorte ja lastevanemate nõustamisel ning lapse jaoks parima haridustee kavandamisel on olnud silmapaistvalt tulemuslik.

Ruuda Lind töötab Ristiku Põhikoolis alates 1980. aastast. Õppealajuhatajana vastutab ta kooli õppemetoodika ja arenduse eest. Lisaks on ta Tallinna Õppenõustamiskeskuse koordinaator ning eripedagoogika valdkonna lektor Tallinna Ülikoolis.

Palju õnne!

• Õpetajate päev 2017

5. oktoobril tähistasime traditsioonilist õpetajate päeva. Taas said meie 9. klassi õpilased panna ennast proovile õpetaja ametis. Nagu varasematelgi aastatel tuli noortel õpetajahakatistel tunnistada, et pedagoogi amet ei ole lihtsate killast. Nii mõnigi ütles, et klassitäie õpilaste ees seismine on paras katsumus. Sellest hoolimata said nad tundide andmisega kenasti hakkama ja on suure kogemuse võrra rikkamad.

• 4.b ja 5.b osalesid PUDRUPROGRAMMIS

Oktoober on pudrukuu ja 10. oktoober rahvusvaheline pudrupäev.

Programmi eesmärgiks on tõsta laste teadlikkust tervislikust toitumisest.
    Kõik tublid pudrukeetjad ja pudrusööjad said kingituseks diplomi, retseptiraamatu ja väikesed pudrupakid.