• 2016/2017. ÕA avaaktused

2016/17. õa laenutatakse Ristiku Põhikoolis õpikuid
    2.-9. klassidele õpikukogust
    29.- 31. august.

Õpikute elektrooniline laenutus toimub klasside nimekirja alusel ja klassijuhataja juuresolekul kooli õpikukogus ruumis 421 (4. korrus) järgmistel aegadel:

Laenutuse  aeg 29. august, esmaspäev 30. august,
    teisipäev
    31. august, kolmapäev
    9.00 7a klass 5a klass 2a klass
    9.30 7b klass 5b klass 2v klass
    10.00 7v klass 5v klass 3a klass
    10.30 8a klass 6a klass 3b klass
    11.00 8v klass 6b klass 3v klass
    11.30 9a klass 6v klass 4a klass
    12.00 9b klass   4b klass
    12.30 9v klass   4v klass
    • Uue õppeaasta õpikud laenutatakse õpilastele õpiku- ja raamatuvõlgnevuste puudumisel.
    • Õpilased, kes ei saa määratud ajal õpikuid laenutama tulla, saavad õpikukogust õpikuid laenutada

31. augustil või 1.  ja  2. septembril  kell 14.00 -16.00

• Õpikuid võib laenutada õpilase eest ka lapsevanem või hooldaja isikut  tõendava dokumendi esitamisel.
    • Vastavalt Ristiku Põhikooli raamatukogu kodukorrale ja raamatukogu kasutuseeskirjale vastutab laenutamise hetkest alates õpikute eest õpilane ning kohustub õpikud katma paberi või kilekaantega! Õpiku tagakaane siseküljele kirjutab õpilane koheselt  käesoleva õppeaasta, oma nime ja klassi.
    • Õpilane kohustub hoidma õpikuid ehk Ristiku Põhikooli vara heaperemehelikult, kaitseb neid (kile)kaantega ja tagastab õpikud kevadel raamatukokku hoitult ja vajadusel parandatult. Õpiku või töövihiku kaotamisel asendab õpilane vastava õppematerjali sama(väärse)ga või kompenseerib raamatukogu poolt määratud kuni kolmekordse hinna.
    • Töövihikud jaotavad kõigile õpilastele aineõpetajad alates 2. septembrist õppetöö käigus.

NB! Sel õppeaastal on soovi korral võimalik õpikutele ja töövihikutele tellida kilekaante komplekte. Tellimine toimub klassijuhatajate kaudu edastatud tellimissoovide põhjal. Soovid palun edastada klassijuhatajale 2. septembriks 2016. Tellimus täidetakse septembri esimese nädala jooksul. Komplekti hind selgub 1. septembriks.

Kilekaaned  komplekteeritakse vastavalt klasside õppematerjalidele: õpikute komplekt ja töövihikute komplekt. Juurde on võimalik tellida ka vihiku- ja raamatukleebiste komplekt  (15 tk – 0,80 euri, värvivalik: sinine/roheline/roosa).

Kooliraamatukogu soovitab kasutada õpikutel paberkaante asemel kilekaasi – see kaitseb õpikut ja hõlbustab vöötkoodi lugemist elektroonilisel laenutamisel ja tagastamisel.

Tegusat ja rõõmsat kooliaastat soovides

Sinu kooliraamatukogu

• 5.a klass Lillefestivalil

8. juunil külastas 5.a klass Tornide väljaku pargis toimuva Lillefestivali aedasid, mille teemadeks olid  “Kired aias” ja “Terrassiaed”.

Õpilased said osaleda põnevas paarikaupa toimuvas otsimismängus, otsides vastuseid nii lihtsamatele kui ka keerulisematele, samas huvitavatele ja kohati lõbusatele küsimustele, mis puudutasid nii aedades kasutatud ideesid, folkloori, taimi, looduselemente, materjale, kunstilisi lahendusi, matemaatilisi kujundeid, värve, heli jne.
    Oli võimalus näha, kuidas neid kõiki ühendades saab teistmoodi aeda luua.

Vihm segas küll mõnusat kulgemist, kuid lapsed olid vapralt lõpuni.

Kaasas käisid õpetajad Ingrid Prass ja Ago Niglas.

Vaata pilte lillefestivalist siit.

• 7. vk külastas eesti kunstinike kevadnäitust Tallinna Kunstihoones

7. väikeklass külastas eesti kunstinike kevadnäitust Tallinna Kunstihoones. Meid juhendas väga kena giid Minni ja meie tunni teemaks oli "Inimene kunstis". Tutvusime erinevate figuuridega, meeleoludega ja sündmustega maalidel. Kohtusime juhuslikult ka kunstnik Aapo Pukiga, kes avas oma autoportreede tagamaid, samuti saime talle küsimusi esitada. Jätsime meelde, kuidas inimesi piltidel kujutada ja võtsime ka ise põnevaid figuraalseid kompositsioone. Tund on hariv, huvitav ja lõbus.

Vaata pilte tunnist siit.

• 4. ja 7. väikeklass ning 8.a klass Ida-Virumaal

7. juunil külastasid 4. ja 7. väikeklass ning 8.a klass Ida-Virumaad. Alustasime Kohtla-Nõmme Kaevanduspark-muuseumist, kus saime pähe kiivrid, selga soojad joped ja laskusime maa alla. Sõitsime kaevurite rongiga ja tutvusime põlevkivi kaevandamise ajalooga. Giid oli endine kaevur ja rääkis väga põnevalt kaevurite raskest tööst.
    Edasi liikusime Kiviõli Seiklusparki, kus ootasid meid mitmed põnevad tegevused, alates mägiautodega sõitmisest, kus noored inimesed said oma rallioskused proovile panna, lõpetades trosslaskumisega, kus oli võimalik heita pilk maale linnulennul. Selgus, et meie hulgas on andekaid autojuhte ja osavaid täpsuskütte. Reis oli tore ja meeldejääv, soovitame kõigile!

Vaata pilte ekskursioonist siit.